Kalendář akcí

Lajkněte nás!

Uživatelské menu

Kategorie: Novinky

Středisko Sojčáci Děčín

Středisko Sojčáci DěčínKaždý oddíl spadá pod nadřazenou jednotku, kterou je skautské středisko. My spadáme pod děčínské středisko Sojčáci a v tomto článku o našem středisku naleznete všechny základní informace.

Původní jednotka, ze které jsme ve skautské hierarchii v roce 2011 poskočili výše, se jmenovala 4. koedukovaný oddíl a jako takoví jsme fungovali dvacet let. Za tu dobu jsme se stali z dívčího koedukovaným oddílem (tedy jak pro kluky tak holky), trochu navýšili počet našich členů (začínali jsme s jednou družinou - dnes máme 4 oddíly a přes 60 členů), koupili vlastní klubovnu a tak nějak upevnili svoje postavení.

Máme Vám tedy co nabídnout: skupinu lidí, kteří jsou za ta léta sehraní, celkem šest dětských družin různého věku i zaměření, všestranou náplň, která nabídne každému dítěti něco, co je mu blízké, tedy zábavu, která má nějaký smysl.

Družiny, tedy skupinky kluků nebo holek stejného věku, mají každý týden schůzky. Ty vedou plnoletí rádci družin, obvykle za pomoci mladších podrádců, kteří se průběžně vzdělávají a absolvují různé kurzy (rádcovské, čekatelské, zdravotnické, vůdcovské...). O víkendech potom probíhají výpravy, díky kterým se děti seznámí s ostatními ze svého oddílu či střediska a zažijí něco nevšedního - vydají se do přírody nebo do jiného města, zkusí si mnoho nových her a činností. A v létě nás potom čeká tábor - čtrnáct dní v týpkách, bez elektřiny nebo tekoucí vody.

  • Vedoucí střediska - Mgr. Hana Cermonová (Sojka)
  • Zastupkyně vedoucí střediska - Klára Cermonová (Koďála)
  • Adresa klubovny - Klubovna se nachází na břehu Jílovského potoka v ulici Na Hrázi.
  • Webové stránky - http://www.sojcaci.cz/
  • Facebook - zde

Komentáře


Nebyly přidány žádné komentáře.